Κλιματιστικά - Daikin Comfora FTXP50M/RXP50M Inverter 18000 BTU A++/A+
- Κατασκευαστής: DAIKIN
- Κωδικός Προϊόντος: Daikin Comfora FTXP50M/RXP50M Inverter 18000 BTU A++/A+
- Διαθεσιμότητα: 2-3 Ημέρες
- 1.340,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 1.080,65€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
H σειρά FTXP-M της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερικές μονάδες με ενσωματωμένες τις πλέον προηγμένες τεχνολογίες Inverter. Με ψυκτικό υγρό R32, WiFi ready , Αθόρυβη λειτουργία έως και 21 dBA , δυνατότητα σύνδεσης με onlineController ,θα φροντίσει για σας να αισθανθείτε άνετα σε ένα υπέροχο κλίμα στο σπίτι σας, το χειμώνα ή το καλοκαίρι.
- Δυνατότητα σύνδεσης πολλών μονάδων
Υπάρχει δυνατότητα να συνδεθούν πολλές εσωτερικές μονάδες μαζί με μια εξωτερική μονάδα .
-
Εξοικονόμηση ενέργειας κατά τη λειτουργία αναμονής
Ελαττώνει την κατανάλωση ρεύματος κατά περίπου 80 % κατά τη λειτουργία σε κατάσταση αναμονής.
- Τρισδιάστατη ροή αέρα
Συνδυάζει κατακόρυφη και οριζόντια αυτόματη κίνηση των πτερυγίων κυκλοφορώντας έτσι ένα ρεύμα δροσερού ή θερμού αέρα ακριβώς στις γωνίες ακόμη και μεγάλων χώρων.
- Σχεδόν αθόρυβο
Σχεδόν αθόρυβη: η μονάδα λειτουργεί τόσο αθόρυβα που θα ξεχάσετε σχεδόν ότι υπάρχει.
- Οικονομική λειτουργία
Μειώνει την κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος επιτρέποντας έτσι τη χρήση άλλων συσκευών που απαιτούν μεγάλη κατανάλωση ρεύματος. Με τη λειτουργία αυτή επιτυγχάνεται επίσης εξοικονόμηση ενέργειας.
- Νυχτερινό πρόγραμμα λειτουργίας
Εξοικονομεί ενέργεια αποτρέποντας την υπερβολική ψύξη ή θέρμανση κατά τη διάρκεια της νύχτας.
- Μόνο ανεμιστήρας
Η μονάδα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ανεμιστήρας, παρέχοντας αέρα χωρίς θέρμανση ή ψύξη.
- Πρόγραμμα ευχάριστης ατμόσφαιρας
Εξασφαλίζει λειτουργία χωρίς ρεύματα, εμποδίζοντας την απευθείας παροχή ζεστού ή ψυχρού αέρα στο σώμα.
- Ισχυρή λειτουργία
Μπορεί να επιλεγεί για ταχεία θέρμανση ή ψύξη, αφού κλείσετε το πρόγραμμα ισχυρής λειτουργίας, η μονάδα επιστρέφει στην προεπιλεγμένη λειτουργία.
- Αυτόματη εναλλαγή ψύξης/θέρμανσης
Επιλέγει αυτόματα πρόγραμμα θέρμανσης ή ψύξης ώστε να επιτευχθεί η θερμοκρασία που έχετε επιλέξει.
- Αθόρυβη λειτουργία εσωτερικής μονάδας
Το κουμπί ''silent'' (Αθόρυβη λειτουργία) του τηλεχειριστηρίου μειώνει την ηχητική στάθμη λειτουργίας της εσωτερικής μονάδας κατά 3dB(A).
- Αυτόματη κατακόρυφη κίνηση πτερυγίων
Δυνατότητα επιλογής αυτόματης κατακόρυφης κίνησης των πτερυγίων εξόδου αέρα για ομοιόμορφη διανομή αέρα και θερμοκρασίας σε όλο το δωμάτιο.
- Αυτόματη οριζόντια κίνηση πτερυγίων
Δυνατότητα επιλογής αυτόματης οριζόντιας κίνησης των πτερυγίων εξόδου αέρα, για ομοιόμορφη διανομή αέρα και θερμοκρασίας.
- Αυτόματη ρύθμιση ταχύτητας ανεμιστήρα
Επιλέγει αυτόματα την απαραίτητη ταχύτητα ανεμιστήρα για να επιτευχθεί ή να διατηρηθεί η θερμοκρασία που έχετε προεπιλέξει.
- Διαβαθμίσεις ρύθμισης ταχύτητας ανεμιστήρα
Επιτρέπει την επιλογή των διαφόρων ταχυτήτων του ανεμιστήρα.
- Πρόγραμμα αφύγρανσης
Επιτρέπει τη μείωση των επιπέδων υγρασίας χωρίς διακυμάνσεις στη θερμοκρασία του χώρου.
- Ασημένιο φίλτρο απομάκρυνσης αλλεργιογόνων και καθαρισμού αέρα
Κατακρατεί τα αλλεργιογόνα όπως τη γύρη ώστε να εξασφαλίζεται σταθερή παροχή καθαρού αέρα.
- Φίλτρο αέρα τιτανίου με επικάλυψη απατίτη
Εξουδετερώνει ενοχλητικές οσμές για παράδειγμα από καπνό και κατοικίδια.
- Φίλτρο αέρα
Κατακρατεί αιωρούμενα σωματίδια σκόνης εξασφαλίζοντας σταθερή παροχή καθαρού αέρα.
- 24ωρος χρονοδιακόπτης
Μπορεί να ρυθμιστεί για να εκκινείται η λειτουργία οποιαδήποτε στιγμή κατά τη διάρκεια μιας περιόδου 24 ωρών.
- Τηλεχειριστήριο υπερύθρων
Ξεκινά, σταματά και ελέγχει το κλιματιστικό μηχάνημα από απόσταση.
-
Αυτοδιαγνωστικός έλεγχος
Απλουστεύει τη διαδικασία συντήρησης με την ένδειξη σφαλμάτων ή δυσλειτουργιών του συστήματος.
-
Αυτόματη επανεκκίνηση
Μετά από διακοπή ρεύματος η μονάδα τίθεται ξανά σε λειτουργία αυτόματα στις αρχικές ρυθμίσεις.
-
Online ελεγκτής WiFi (προαιρετικό):
Ελέγχετε την εσωτερική σας μονάδα από οποιαδήποτε τοποθεσία μέσω smart phone, φορητού υπολογιστή, Η/Υ, tablet ή οθόνης αφής.
Ψυκτικό υγρό R32:
-
Μέσω της επιλογής ενός προϊόντος R-32 μειώνονται οι περιβαλλοντικές επιδράσεις κατά 68% σε σύγκριση με το R-410A και επιτυγχάνεται χαμηλότερη κατανάλωση ρεύματος χάρη στην υψηλή ενεργειακή απόδοση.
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | 17061 BTU |
| Ισχύς Θέρμανσης | 20472 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Ισχύς Ψύξης | Α++ |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 7,3 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | Α+ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4,4 W/W |
| Κατανάλωση Ψύξης | 240 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 1463 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Wi Fi | ΝΑΙ |
| Ιονιστής | ΟΧΙ |
| Φίλτρα Αέρα | ΝΑΙ |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | ΝΑΙ |
| Αφύγρανση | ΝΑΙ |
| OnlineCotroller | ΝΑΙ |
| Ροή αέρα 3D | ΝΑΙ |
| Σύνδεση πολλών μονάδων(multi) | ΝΑΙ |
| Γενικά Χαρακτηριστικά | |
| Χρώμα | Λευκο |
| Αθόρυβο | ΝΑΙ |
| Διαστάσεις | |
| Μήκος Εσωτερικής Μονάδας | 99 cm |
| Ύψος Εσωτερικής Μονάδας | 29,5 cm |
| Βάθος Εσωτερικής Μονάσας | 26,3 cm |
| Μήκος Εξωτερικής Μονάδας | 95,4 cm |
| Ύψος Εξωτερικής Μονάδας | 73,4 cm |
| Βάθος Εξωτερικής Μονάδας | 40,1 cm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 59 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 61 dB |
| Εγγύηση | |
| Επιμέρους Εγγύηση Κατασκευαστή | 3 χρόνια σε όλα τα ηλεκτρικά και μηχανικά μέρη, 3 χρόνια στον Συμπιεστή |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, Daikin, Comfora, Κλιματιστικό, Inverter, 18000, BTU, A++/A+, ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ, DAIKIN
Κλιματιστικό Panasonic BZ CS-BZ60ZKE/CU-BZ60ZKE Inverter 22000 BTU A+++/A+++
Η σειρά BZ της Panasonic αποτελεί μια ολοκληρωμένη πρόταση κλιματισμού που συνδυ..
1.119,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 902,42€
Panasonic Etherea CS-Z42ZKEW/CU-Z42ZKE Inverter Κλιματιστικό 18000 BTU A+++/A+++ WiFi nanoe X
Panasonic Etherea Z – Έξυπνο Κλιματιστικό για Καθαρό, Άνετο & Φιλόξενο Σπίτι ..
1.349,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.087,90€
Fujitsu Eco series KL ASEG18KLCA/AOEG18KLCA Inverter 18000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά Ο λεπτός και κομψός σχεδιασμός της εσωτερικής μονάδας καθιστά την τοποθέτηση του κλι..
1.050,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 846,77€
Midea All Easy Pro AEP2-18NXD6-I / AEP2-18NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A+++/A+ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τα κλιματιστικά Midea κατασκευάστηκαν για να σας κάνουν να αγαπήσετε ..
1.149,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 926,61€
Daikin Sensira FTXF42E/RXF42E Inverter 14000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά H σειρά FTXF-E της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερ..
850,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 685,48€
Daikin Sensira FTXF50D/RXF50D Inverter 18000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά H σειρά FTXF-E της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξ..
999,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 805,65€
Gree Icon GRC-161QI/KIC-N5/GRCO-161QI/KIC-N5 Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+++
ΚλιματιστικάΠεριγραφή 3D Swing Air Flow Χάρη στην δυνατότητα οριζόντιας αλλά κα..
839,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 676,61€
Panasonic Etherea CS-Z50ZKEW/CU-Z50ZKE Inverter Κλιματιστικό 18000 BTU A+++/A+++ WiFi nanoe X
Panasonic Etherea Z – Έξυπνο Κλιματιστικό για Καθαρό, Άνετο & Φιλόξενο Σπίτι ..
1.509,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.216,94€



