Κλιματιστικά - Fujitsu Eco series KL ASEG18KLCA/AOEG18KLCA Inverter 18000 BTU A++/A+
- Κατασκευαστής: FUJITSU
- Κωδικός Προϊόντος: Fujitsu Eco series KL ASEG18KLCA/AOEG18KLCA Inverter 18000 BTU
- Διαθεσιμότητα: 2-3 Ημέρες
- 1.050,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 846,77€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
Ο λεπτός και κομψός σχεδιασμός της εσωτερικής μονάδας καθιστά την τοποθέτηση του κλιματιστικού εφικτή και εύκολη ακόμα και σε δωμάτια με περιορισμό χώρου . Οι μικρές διαστάσεις επιτυγχάνονται χάρη στο σχεδιασμό του εναλλάκτη θερμότητας υψηλής πυκνότητας πολλαπλών διαδρομών απόδοσης για ισχυρή ροή αέρα.
- Οικονομική λειτουργεία
Η θερμοκρασία ρύθμισης αυξάνεται ή μειώνεται αυτόματα κατά 1ο C . Η ρύθμιση του θερμοστάτη προσαρμόζεται αυτόματα ανάλογα με τη θερμολρασία του χώρου , ώστε να αποφευχθεί η περιττή ψύξη ή θέρμανση .
- Λειτουργεία ισχύος
Στη λειτουργεία υψηλής ισχύος , ο συμπιεστής λειτουργεί στη μέγιστη ταχύτητα για 20 λεπτά ώστε να εξασφαλίζεται ισχυρή παροχή αέρα . Ψύχει ή θερμαίνει γρήγορα τον χώρο στην επιθυμητή θερμοκρασία παρέχοντας υψηλά επίπεδα άνεσης .
- Χρονοδιακόπτης ON - OFF
Δυνατότητα προγραμματισμού χρονικών παραθύρων ON/OFF & OFF/ON βάσει των αναγκών .
- Φίλτρο ιόντων αργύλου
Το φίλτρο Silver ion συμβάλλει στη διατήρηση του εσωτερικού αέρα απαλλαγμένου από ιούς , βακτήρια και μούχλα , διασπώντας και αποτρέποντας την ανάπτυξη των μικροοργανισμών και βακτηριδίων .
- Κινούμενα πάνω/κάτω πτερύγια
Αυτόματη κίνηση των πτερυγίων ροής πάνω / κάτω.
- Αυτόματη ρύθμιση της ροής του αέρα
Η ροή ρυθμίζεται αυτόματα από τον μικρουπολογιστή σύμφωνα με τις θερμοκρασιακές ανάγκες του χώρου.
- Αυτόματη επανεκκίνηση
Με την επαναφορά της παροχής του ρεύματος μετά από προσωρινή διακοπή , το κλιματιστικό ξεκινά αυτόματα με τις ίδιες ρυθμίσεις που είχε πριν.
- Χρονοδιακόπτης ύπνου
Με βάση τον χρόνο λειτουργείας , ο μικρουπολογιστής αλλάζει σταδιακά τη θερμοκρασία επιλογής για άνεση στον ύπνο.
- Ένδειξη φίλτου
Υπενθυμίζει την ανάγκη καθαρισμού του φίλτρου
- Πλενόμενη μετώπη
Αφαιρούμενη και πλενόμενη μετώπη
Ψυκτικό μέσο R32 με μειωμένο ενεργειακό αποτύπωμα
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | 21500 BTU |
| Ισχύς Θέρμανσης | 17750 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Ισχύς Ψύξης | Α++ |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 7,2 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | Α+++ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4,3 / 6,3 W/W |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 1563 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση ψύξης | 253 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Χρονοδιακόπτης | ΝΑΙ |
| Wi Fi | ΟΧΙ |
| Ιονιστής | ΦΙΛΤΡΟ ΙΟΝΙΣΜΟΥ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ |
| Φίλτρα Αέρα | ΝΑΙ |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | ΝΑΙ |
| Αυτόματη Επανεκκίνηση | ΝΑΙ |
| Γενικά Χαρακτηριστικά | |
| Χρώμα | ΛΕΥΚΟ |
| Διαστάσεις | |
| Βάρος Εσωτερικής Μονάδας | 24,9 cm |
| Διαστάσεις Εσωτερικής Μονάδας | 293Υx790Πx249Βmm |
| Διαστάσεις Εξωτερικής Μονάδας | 542Υx799Πx290Βmm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 60 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 61 dB |
| Εγγύηση | |
| Επιμέρους Εγγύηση Κατασκευαστή | 3 χρόνια σε όλα τα ηλεκτρικά και μηχανικά μέρη, 10 χρόνια στον Συμπιεστή |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, κλιματιστικα, ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ, ΙNVENTER, FUJITSU,
Panasonic Etherea CS-Z42ZKEW/CU-Z42ZKE Inverter Κλιματιστικό 18000 BTU A+++/A+++ WiFi nanoe X
Panasonic Etherea Z – Έξυπνο Κλιματιστικό για Καθαρό, Άνετο & Φιλόξενο Σπίτι ..
1.349,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.087,90€
Κλιματιστικό Panasonic BZ CS-ΒΖ50ZKE/CU-ΒΖ50ZKE Inverter 18000 BTU A+++/A+++
Η σειρά BZ της Panasonic αποτελεί μια ολοκληρωμένη πρόταση κλιματισμού που συνδυ..
899,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 725,00€
Κλιματιστικό Panasonic TZ CS-TZ50ZKEW/CU-TZ50ZKE Inverter 18000 BTU A++/A+ με WiFi
Κλιματιστικό Panasonic TZ Super Compact – Απόλυτη Άνεση σε Compact Μέγεθ..
1.259,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.015,32€
Midea XtremeLine AG2Line-18NXD0-I/AG2Line-18N8D0-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+
ΚλιματιστικάΠΕΡΙΓΡΑΦΗ Το κλιματιστικό XtremeLine AG2Line-18NXD0-I/AG2Line-18N8D0-O της ..
989,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 797,58€
Gree Pular GRC/GRCO-161QI/KPL-N6 Inverter 16000 BTU A++/A+++ με WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Το κλιματιστικό Pular της εταιρείας Gree με ματ σχεδιασμό ιδ..
800,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 645,16€
Gree Pular GR/GRCO-181QI/KPL-N6 inverter 18000 BTU A++/A+++ με WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Το κλιματιστικό Pular της εταιρείας Gree με ματ σχεδιασμό ιδ..
860,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 693,55€
Daikin Comfora FTXP50M/RXP50M Inverter 18000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά H σειρά FTXP-M της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερικέ..
1.340,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.080,65€
Midea Black Crystal AG16Black-18NXD0-I / 18NXD0-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A++ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τεχνολογία Inverter Quattro Η αποκλειστική τεχνολογία Inverter..
1.249,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.007,26€
Midea All Easy Pro AEP2-18NXD6-I / AEP2-18NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A+++/A+ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τα κλιματιστικά Midea κατασκευάστηκαν για να σας κάνουν να αγαπήσετε ..
1.149,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 926,61€
Daikin Sensira FTXF50D/RXF50D Inverter 18000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά H σειρά FTXF-E της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξ..
999,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 805,65€
Gree Icon GRC-161QI/KIC-N5/GRCO-161QI/KIC-N5 Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+++
ΚλιματιστικάΠεριγραφή 3D Swing Air Flow Χάρη στην δυνατότητα οριζόντιας αλλά κα..
839,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 676,61€


