Κλιματιστικά - Fujitsu ASYG12KETA/AOYG12KETA Κλιματιστικό Inverter 12000 BTU A++/A+ με Ιονιστή και WiFi
- Αρχική
- ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ
- Fujitsu ASYG12KETA/AOYG12KETA Κλιματιστικό Inverter 12000 BTU A++/A+++ με Ιονιστή και WiFi
- Κατασκευαστής: FUJITSU
- Κωδικός Προϊόντος: Fujitsu ASYG12KETA/AOYG12KETA
- Διαθεσιμότητα: 2-3 Ημέρες
- 949,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 765,32€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
Περιγραφή
Το κλιματιστικό ASYG12KETA/AOYG12KETA της εταιρείας Fujitsu, έχει ισχύ 12000 BTU και είναι κατάλληλο για χώρους από 18m² έως 25m².
• Τεχνολογία Inverter:
Η τεχνολογία Inverter που διαθέτει κάνει το κλιματιστικό αρχικά να λειτουργεί στον μέγιστο βαθμό, μέχρι να επιτευχθεί η θερμοκρασία που έχει ορισθεί, και στη συνέχεια λειτουργεί ελάχιστα και συνεχόμενα, διατηρώντας σταθερό το επίπεδο της θερμοκρασίας στον χώρο. Αυτό το κάνει πιο αποδοτικό σε συνδυασμό με μικρή κατανάλωση.
• Φίλτρο Αέρα:
Περιέχει επιπλέον φίλτρο για τη βελτίωση του αέρα στον χώρο, το οποίο συγκρατεί μεγάλα σωματίδια σκόνης και γύρης που υπάρχουν στον αέρα και απομακρύνει οσμές.
• Ιονιστής:
Η λειτουργία ιονισμού θα σας προσφέρει έναν ακόμα πιο υγιεινό χώρο. Ο ιονιστής στα κλιματιστικά χρησιμοποιεί ηλεκτρικά πεδία απελευθερώνοντας θετικά και αρνητικά ιόντα στον αέρα, που εξουδετερώνουν βακτήρια και ιούς, ενώ παράλληλα συγκρατεί σκόνη, οσμές και αιωρούμενα σωματίδια, προσφέροντας υγιεινή και υψηλής ποιότητας ατμόσφαιρα στον χώρο μας. Η συγκεκριμένη λειτουργία είναι ιδιαίτερα χρήσιμη για χώρους καπνιζόντων και σε περιπτώσεις ανθρώπων που υποφέρουν από αλλεργίες, ηλικιωμένους και μωρά.
• Λειτουργία WiFi:
Διαθέτει δυνατότητα ασύρματης διασύνδεσης μέσω WiFi και μπορείτε να το χειρίζεστε μέσω του smartphone ή του tablet σας, εγκαθιστώντας απλά την αντίστοιχη εφαρμογή. Έτσι θα έχετε πρόσβαση ανά πάσα στιγμή σε πληροφορίες για τη λειτουργία της μονάδας και άλλα χρήσιμα χαρακτηριστικά. Θα μπορείτε για παράδειγμα να ενεργοποιείτε/απενεργοποιείτε το κλιματιστικό σας απ’όπου κι αν βρίσκεστε, αλλά και να ορίζετε την επιθυμητή θερμοκρασία.
• Οικολογικό Ψυκτικό Yγρό R32:
Χρησιμοποιεί το οικολογικό ψυκτικό υγρό R32, το οποίο είναι φιλικό προς το περιβάλλον και έχει 68% χαμηλότερο δυναμικό υπερθέρμανσης του πλανήτη συγκριτικά με το R410A. Επιπλέον, το R32 μπορεί να αποδώσει ίση θερμική ισχύ με το R410A με μικρότερη κατά 30% ποσότητα ψυκτικού, πράγμα που σημαίνει ότι απαιτείται λιγότερο ψυκτικό μέσο για κάθε μονάδα. Ως αποτέλεσμα, οι συνολικές εκπομπές διοξειδίου του άνθρακα μπορούν να μειωθούν κατά περίπου 75%. Ένα ακόμα πλεονέκτημα είναι ότι το R32 δεν είναι μίγμα αλλά ομογενές ρευστό και μπορεί να ανακυκλωθεί πιο εύκολα και να ξαναχρησιμοποιηθεί.
• Λειτουργία Χαμηλού Θορύβου:
Ο θόρυβος που παράγει η εσωτερική του μονάδα είναι 55 db και έτσι δε θα σας ενοχλεί κατά τη διάρκεια της λειτουργίας του.
• Συμβουλές Εγκατάστασης:
Ιδανικά η εσωτερική μονάδα του κλιματιστικού θα πρέπει να εγκαθίσταται σε ύψος περίπου 2 μέτρων, ώστε ο αέρας στον χώρο να διαχέεται ομοιόμορφα, αλλά επίσης να τοποθετείται πάντοτε σε τέτοια θέση ώστε ο κλιματιζόμενος αέρας να μην πέφτει απευθείας πάνω σας.
Επίσης η εξωτερική μονάδα θα πρέπει να τοποθετείται σε σημείο που δίνει εύκολη πρόσβαση για τη συντήρησή της, αλλά παράλληλα και σε κοντινή απόσταση από την εσωτερική μονάδα, η οποία δε θα πρέπει να ξεπερνά τα 15 μέτρα. Οι θέσεις εγκατάστασης των μονάδων καθορίζουν τη διαδρομή και το μήκος των ψυκτικών σωληνώσεων, που ιδανικά θα πρέπει να είναι κοντύτερη των 8 μέτρων, ώστε να μην επηρεαστεί η απόδοση του κλιματιστικού.
• Συμβουλές Συντήρησης:
Θα πρέπει μία φορά τον χρόνο να γίνεται η συντήρηση τόσο της εσωτερικής, όσο και της εξωτερικής μονάδας, από εξειδικευμένο τεχνικό. Έτσι θα μπορούν να αντιμετωπιστούν ήδη υπάρχουσες βλάβες ή να προληφθούν καινούριες. Πέραν της τακτικής συντήρησης από εξειδικευμένο τεχνικό, προτείνεται και ο συχνός καθαρισμός των φίλτρων και των πτερυγίων της εσωτερικής μονάδας από τη σκόνη, που σταδιακά επηρεάζει την αποτελεσματικότητα του κλιματιστικού.
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | 11601 BTU |
| Ισχύς Θέρμανσης | 13648 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Ισχύς Ψύξης | Α++ |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 7,3 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | Α+++ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4,4 W/W |
| Κατανάλωση Ψύξης | 163 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 795 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Wi Fi | ΝΑΙ |
| Ιονιστής | ΝΑΙ |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | ΝΑΙ |
| Γενικά Χαρακτηριστικά | |
| Χρώμα | ΛΕΥΚΟ,ΑΣΗΜΙ |
| Διαστάσεις | |
| Μήκος Εσωτερικής Μονάδας | 98 cm |
| Ύψος Εσωτερικής Μονάδας | 29,5 cm |
| Βάθος Εσωτερικής Μονάσας | 23 cm |
| Μήκος Εξωτερικής Μονάδας | 66,3 cm |
| Ύψος Εξωτερικής Μονάδας | 54,1 cm |
| Βάθος Εξωτερικής Μονάδας | 29 cm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 55 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 65 dB |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ-FUJITSU
Κλιματιστικό Panasonic BZ CS-BZ35ZKE/CU-BZ35ZKE Inverter 12000 BTU A+++/A+++
Η σειρά BZ της Panasonic αποτελεί μια ολοκληρωμένη πρόταση κλιματισμού που συν..
602,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 485,48€
Fujitsu Eco ASYG09KPCΑ/AOYG09KPCA Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά Το κλιματιστικό ASYG09KPCΑ/AOYG09KPCA της εταιρείας Fujitsu . O λεπτός και κομψός..
599,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 483,06€
Comfee AF-12HRDN8 Κλιματιστικό Inverter 12000 BTU A++/A+++
Κλιματιστικά κλιματιστικα Το κλιματιστικό Comfee AF-12HRDN8 της εταιρείας Midea, έχει ισχύ 120..
399,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 321,77€
Daikin Comfora FTXP35M/RXP35M Inverter 12000 BTU A++/A++
Κλιματιστικά H σειρά FTXP-M της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερ..
894,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 720,97€
Midea All Easy Pro AEP2-12NXD6-I / AEP2-12NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 12000 BTU A+++/A++ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τα κλιματιστικά Midea κατασκευάστηκαν για να σας κάνουν να αγαπήσετε ..
749,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 604,03€
Gree Icon GRC-121QI/KIC-N5/GRCO-121QI/KIC-N5 Κλιματιστικό Inverter 12000 BTU A++/A+++
ΚλιματιστικάΠεριγραφή 3D Swing Air Flow Χάρη στην δυνατότητα οριζόντιας αλλά κα..
529,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 426,61€






