Κλιματιστικά - Midea XtremeLine AG2Line-18NXD0-I/AG2Line-18N8D0-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+
- Αρχική
- ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ
- Αναζήτηση
- Midea XtremeLine AG2Line-18NXD0-I/AG2Line-18N8D0-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+
- Κατασκευαστής: MIDEA
- Κωδικός Προϊόντος: Midea XtremeLine AG2Line-18NXD0-I
- Διαθεσιμότητα: 2-3 Ημέρες
- 989,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 797,58€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
Το κλιματιστικό XtremeLine AG2Line-18NXD0-I/AG2Line-18N8D0-O της εταιρείας Midea, έχει ισχύ 18000 BTU και είναι κατάλληλο για χώρους από 35m² έως 40m².
• Τεχνολογία Inverter:
Η τεχνολογία Inverter που διαθέτει κάνει το κλιματιστικό αρχικά να λειτουργεί στον μέγιστο βαθμό, μέχρι να επιτευχθεί η θερμοκρασία που έχει ορισθεί, και στη συνέχεια λειτουργεί ελάχιστα και συνεχόμενα, διατηρώντας σταθερό το επίπεδο της θερμοκρασίας στον χώρο. Αυτό το κάνει πιο αποδοτικό σε συνδυασμό με μικρή κατανάλωση.
• Συμβουλές Εγκατάστασης:
Ιδανικά η εσωτερική μονάδα του κλιματιστικού θα πρέπει να εγκαθίσταται σε ύψος περίπου 2 μέτρων, ώστε ο αέρας στον χώρο να διαχέεται ομοιόμορφα, αλλά επίσης να τοποθετείται πάντοτε σε τέτοια θέση ώστε ο κλιματιζόμενος αέρας να μην πέφτει απευθείας πάνω σας.
Επίσης η εξωτερική μονάδα θα πρέπει να τοποθετείται σε σημείο που δίνει εύκολη πρόσβαση για τη συντήρησή της, αλλά παράλληλα και σε κοντινή απόσταση από την εσωτερική μονάδα, η οποία δε θα πρέπει να ξεπερνά τα 15 μέτρα. Οι θέσεις εγκατάστασης των μονάδων καθορίζουν τη διαδρομή και το μήκος των ψυκτικών σωληνώσεων, που ιδανικά θα πρέπει να είναι κοντύτερη των 8 μέτρων, ώστε να μην επηρεαστεί η απόδοση του κλιματιστικού.
• Συμβουλές Συντήρησης:
Θα πρέπει μία φορά τον χρόνο να γίνεται η συντήρηση τόσο της εσωτερικής, όσο και της εξωτερικής μονάδας, από εξειδικευμένο τεχνικό. Έτσι θα μπορούν να αντιμετωπιστούν ήδη υπάρχουσες βλάβες ή να προληφθούν καινούριες. Πέραν της τακτικής συντήρησης από εξειδικευμένο τεχνικό, προτείνεται και ο συχνός καθαρισμός των φίλτρων και των πτερυγίων της εσωτερικής μονάδας από τη σκόνη, που σταδιακά επηρεάζει την αποτελεσματικότητα του κλιματιστικού.
Χαρακτηριστικά:
- Ισχύς Ψύξης: 18000BTU
- Ισχύς Θέρμανσης: 18000BTU
- Χρώμα: Λευκό
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | 18000 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Ισχύς Ψύξης | Α++ |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 7 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | Α+++ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4 W/W |
| Κατανάλωση Ψύξης | 265 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 1470 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Wi Fi | ΝΑΙ |
| Ιονιστής | ΝΑΙ |
| Φίλτρα Αέρα | ΟΧΙ |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | ΝΑΙ |
| Διαστάσεις | |
| Μήκος Εσωτερικής Μονάδας | 96,9 cm |
| Ύψος Εσωτερικής Μονάδας | 32 cm |
| Βάθος Εσωτερικής Μονάσας | 24,1 cm |
| Μήκος Εξωτερικής Μονάδας | 87,4 cm |
| Ύψος Εξωτερικής Μονάδας | 55,4 cm |
| Βάθος Εξωτερικής Μονάδας | 33 cm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 56 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 65 dB |
| Εγγύηση | |
| Επιμέρους Εγγύηση Κατασκευαστή | 10 χρόνια για τον συμπιεστή και 3 χρόνια για όλα τα μέρη |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ, MIDEA
Κλιματιστικό Panasonic BZ CS-BZ60ZKE/CU-BZ60ZKE Inverter 22000 BTU A+++/A+++
Η σειρά BZ της Panasonic αποτελεί μια ολοκληρωμένη πρόταση κλιματισμού που συνδυ..
1.119,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 902,42€
Fujitsu Eco series KL ASEG18KLCA/AOEG18KLCA Inverter 18000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά Ο λεπτός και κομψός σχεδιασμός της εσωτερικής μονάδας καθιστά την τοποθέτηση του κλι..
1.050,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 846,77€



