Κλιματιστικά - Comfee Comfee AF-18HRFN8-IN Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+++
- Αρχική
- ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ
- Κατασκευαστής
- COMFEE
- Comfee Comfee AF-18HRFN8-IN Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+++
- Κατασκευαστής: COMFEE
- Κωδικός Προϊόντος: Comfee Comfee Κλιματιστικό Inverter 18000
- Διαθεσιμότητα: Μη Διαθέσιμο
- 669,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 539,52€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
κλιματιστικα
Το κλιματιστικό Comfee AF-18HRFN8-IN της εταιρείας Comfee, έχει ισχύ 18000 BTU και είναι κατάλληλο για χώρους από 35m² έως 40m².
• Τεχνολογία Inverter:
Η τεχνολογία Inverter που διαθέτει κάνει το κλιματιστικό αρχικά να λειτουργεί στον μέγιστο βαθμό, μέχρι να επιτευχθεί η θερμοκρασία που έχει ορισθεί, και στη συνέχεια λειτουργεί ελάχιστα και συνεχόμενα, διατηρώντας σταθερό το επίπεδο της θερμοκρασίας στον χώρο. Αυτό το κάνει πιο αποδοτικό σε συνδυασμό με μικρή κατανάλωση.
• Οικολογικό Ψυκτικό Yγρό R32:
Χρησιμοποιεί το οικολογικό ψυκτικό υγρό R32, το οποίο είναι φιλικό προς το περιβάλλον και έχει 68% χαμηλότερο δυναμικό υπερθέρμανσης του πλανήτη συγκριτικά με το R410A. Επιπλέον, το R32 μπορεί να αποδώσει ίση θερμική ισχύ με το R410A με μικρότερη κατά 30% ποσότητα ψυκτικού, πράγμα που σημαίνει ότι απαιτείται λιγότερο ψυκτικό μέσο για κάθε μονάδα. Ως αποτέλεσμα, οι συνολικές εκπομπές διοξειδίου του άνθρακα μπορούν να μειωθούν κατά περίπου 75%. Ένα ακόμα πλεονέκτημα είναι ότι το R32 δεν είναι μίγμα αλλά ομογενές ρευστό και μπορεί να ανακυκλωθεί πιο εύκολα και να ξαναχρησιμοποιηθεί.
• Λειτουργία Χαμηλού Θορύβου:
Ο θόρυβος που παράγει η εσωτερική του μονάδα είναι 55 db και έτσι δε θα σας ενοχλεί κατά τη διάρκεια της λειτουργίας του.
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | 18000 BTU |
| Ισχύς Θέρμανσης | 18000 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Ισχύς Ψύξης | A++ |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 7,1 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | A+++ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4 W/W |
| Κατανάλωση Ψύξης | 256 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 1435 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Wi Fi | ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ |
| Ιονιστής | Ναι |
| Φίλτρα Αέρα | Όχι |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | Ναι |
| Γενικά Χαρακτηριστικά | |
| Χρώμα | Λευκό |
| Διαστάσεις | |
| Μήκος Εσωτερικής Μονάδας | 95,7 cm |
| Ύψος Εσωτερικής Μονάδας | 30,2 cm |
| Βάθος Εσωτερικής Μονάσας | 30 cm |
| Μήκος Εξωτερικής Μονάδας | 80 cm |
| Ύψος Εξωτερικής Μονάδας | 55,4 cm |
| Βάθος Εξωτερικής Μονάδας | 33,3 cm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 55 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 61 dB |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, κλιματιστικα, ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ COMFEE
Panasonic TZ CS-TZ50ZKEW/CU-TZ50ZKE Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+ με WiFi
Κλιματιστικό Panasonic TZ Super Compact – Απόλυτη Άνεση σε Compact Μέγεθ..
1.259,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.015,32€
Midea Xtreme Graphite AG16Graph-18N8D0-I/18N8D0-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+
Κλιματιστικάκλιματιστικα ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ Κλιματιστικό MIDEA Xtreme Graphite Η μοναδική σειρά&..
1.049,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.049,00€
Midea Black Crystal AG16Black-18NXD0-I / 18NXD0-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A++ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τεχνολογία Inverter Quattro Η αποκλειστική τεχνολογία Inverter..
1.249,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.007,26€
Gree Icon GRC-161QI/KIC-N5/GRCO-161QI/KIC-N5 Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+++
ΚλιματιστικάΠεριγραφή 3D Swing Air Flow Χάρη στην δυνατότητα οριζόντιας αλλά κα..
839,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 676,61€



