Κλιματιστικά - Midea Black Crystal AG16Black-09NXD6-I / 09NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με Ιονιστή και WiFi
- Αρχική
- ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ
- Αναζήτηση
- Midea Black Crystal AG16Black-09NXD6-I / 09NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με Ιονιστή και WiFi
- Κατασκευαστής: MIDEA
- Κωδικός Προϊόντος: Midea Black Crystal AG16Black-09NXD6-I
- Διαθεσιμότητα: 2-3 Ημέρες
- 759,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 612,10€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
κλιματιστικα
Περιγραφή
Τεχνολογία Inverter Quattro
Η αποκλειστική τεχνολογία Inverter Quattro της Midea αξιοποιεί στο έπακρο τον περιστροφικό συμπιεστή, κάνοντας τον έναν από τους αποδοτικότερους στον κόσμο. Οι συμπιεστές Inverter της Midea λειτουργούν δυναμικά, αποδοτικά, γρήγορα και σταθερά, ταυτόχρονα και τα 4 σε 1, κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες φορτίου. Με την τεχνολογία Inverter Quattro το κλιματιστικό είναι ικανό να παρέχει το επιθυμητό επίπεδο ψύξης με τη λιγότερη δυνατή κατανάλωση ενέργειας, που διατηρεί τη θερμοκρασία σταθερή και δημιουργεί συνθήκες άνεσης κατά τη διάρκεια της ημέρας και της νύχτας.
Αποστείρωση 56°C
Σε αντίθεση με την κανονική λειτουργία αυτοκαθαρισμού, στη λειτουργία αποστείρωσης 56°C ο εναλλάκτης θερμότητας θερμαίνεται στους 56°C για 30 λεπτά, σκοτώνοντας έτσι έως και το 99,9% των βακτηρίων μετά από δύο μόνο κύκλους χρήσης.
Τεχνολογία UVC
Η τεχνολογία αποστείρωσης UVC χρησιμοποιεί το βαθύ υπεριώδες φως της λάμπας UVC για να ακτινοβολεί μονοκύτταρους μικροοργανισμούς που βρίσκονται στον αέρα.
Με αυτή την τεχνολογία μικροοργανισμοί χάνουν την ικανότητά τους να αναπαράγονται επιτυγχάνοντας το επιθυμητό αποτέλεσμα της πλήρους αποστείρωσης.
Λειτουργία Breeze Away
Η λειτουργία Breeze Away μειώνει τα ενοχλητικά κρύα ρεύματα του αέρα για να μπορείτε να απολαμβάνετε τη θερμοκρασία που θέλετε χωρίς ανεπιθύμητες παρεμβολές.
3D Air Flow
Το 3d air flow προσφέρει τρισδιάστατη διάχυση του αέρα χάρη στην οριζόντια και κάθετη κίνηση των περσίδων, εξασφαλίζοντας δροσερό αέρα σε κάθε γωνιά του χώρου.
Χειρισμός μέσω Εφαρμογής
Η εφαρμογή MSmart Home βασισμένη στις υπηρεσίες cloud του M-Smart Security Protocol, διευκολύνει την καθημερινότητα στο σπίτι, κάνοντας τη ζωή σας πιο άνετη με έξυπνες και πολύπλευρες λειτουργίες, μόνο με το πάτημα ενός κουμπιού.
- Έλεγχος μέσω Wi-Fi όπου και αν βρίσκεστε
- Απομακρυσμένη επισήμανση προβλημάτων
- Έξυπνη λειτουργία ύπνου
Ιονιστής
Ο Ιονιστής εξασφαλίζει με φυσικό & αποτελεσματικό τρόπο την απομάκρυνση των βλαβερών αιωρούμενων σωματιδίων, όπως μικρόβια, βακτήρια, ιούς, γύρη, καπνό, σκόνη, οσμές κλπ. και παρέχει αέρα υψηλής καθαριότητας που προσφέρει μια ευχάριστη αίσθηση φρεσκάδας και σας απαλλάσσει από τις ενοχλητικές επιπτώσεις της κακής ποιότητας του αέρα εσωτερικού χώρου.
Ενεργειακή απόδοση
Το κλιματιστικό ανήκει στην ενεργειακή κλάση A+++, στην ψύξη και στην ενεργειακή κλάση A++ στη θέρμανση (μέση ζώνη). Η ενεργειακή κλάση μετριέται σε μια χρωματική κλίμακα επτά βαθμίδων από Α+++ έως D, με την κλάση Α+++ να είναι η αποδοτικότερη, ενώ αντίθετα η κλάση D, η ελάχιστα αποδοτική.
Επιπλέον υπάρχουν οι δείκτες SEER και SCOP, οι οποίοι απεικονίζουν ρεαλιστικότερα την πραγματική ενεργειακή απόδοση των κλιματιστικών.
- SEER (Εποχιακός βαθμός ενεργειακής απόδοσης) αντιπροσωπευτικός για ολόκληρη την εποχή ψύξης.Ορίζεται ως λόγος της ετήσιας απαιτούμενης ψύξης προς την ετήσια κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (η ετήσια κατανάλωση ψύξης βασίζεται σε 350 ώρες λειτουργίας). Ενδεικτικά για ένα κλιματιστικό Α κλάσης και άνω ο δείκτης SEER είναι από 5.10w/w μονάδες και πάνω.
- SCOP (Εποχιακός συντελεστής απόδοσης) αντιπροσωπευτικός για ολόκληρη την εποχή θέρμανσης.Ορίζεται ως λόγος της ετήσιας απαιτούμενης θέρμανσης προς την ετήσια κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (η ετήσια κατανάλωση θέρμανσης βασίζεται σε 1400 ώρες λειτουργίας). Ενδεικτικά για ένα κλιματιστικό Α κλάσης και άνω ο δείκτης SCOP είναι από 3.40w/w μονάδες και πάνω.
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | 9000 BTU |
| Ισχύς Θέρμανσης | 11000 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Ισχύς Ψύξης | Α+++ |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 8,8 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | Α++ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4,6 W/W |
| Κατανάλωση Ψύξης | 103 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 730 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Wi Fi | ΝΑΙ |
| Ιονιστής | ΝΑΙ |
| Φίλτρα Αέρα | ΟΧΙ |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | ΝΑΙ |
| Γενικά Χαρακτηριστικά | |
| Χρώμα | ΜΑΥΡΟ |
| Διαστάσεις | |
| Μήκος Εσωτερικής Μονάδας | 83,5 cm |
| Ύψος Εσωτερικής Μονάδας | 29,5 cm |
| Βάθος Εσωτερικής Μονάσας | 20,8 cm |
| Μήκος Εξωτερικής Μονάδας | 76,5 cm |
| Ύψος Εξωτερικής Μονάδας | 55,5 cm |
| Βάθος Εξωτερικής Μονάδας | 30,3 cm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 54 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 58 dB |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, κλιματιστικα, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ, MIDEA
Midea Xtreme Graphite AG16Graph-18N8D0-I/18N8D0-O Κλιματιστικό Inverter 18000 BTU A++/A+
Κλιματιστικάκλιματιστικα ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ Κλιματιστικό MIDEA Xtreme Graphite Η μοναδική σειρά&..
1.049,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 1.049,00€
Midea Black Crystal AG16Black-12NXD6-I / 12NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 12000 BTU A+++/A++ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάκλιματιστικαΠεριγραφή Τεχνολογία Inverter Quattro Η αποκλειστική τεχνολο..
859,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 692,74€
Fujitsu Eco series KL ASEH09KLTA/AOEH09KLTA inverter 9000 BTU A++/A+++
Κλιματιστικά Το κλιματιστικό σειράς ECO series ASEH09KLTA / AOEH09KLTA συνδυάζει υψηλ..
559,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 450,81€
Midea Gaia 09HRFN8-I/09HRFN8-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με WiFi
ΚλιματιστικάΠΕΡΙΓΡΑΦΗ O²Fresh Air Exchange Το Υβριδικό σύστημα εισαγωγής οξυγ..
949,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 765,32€
Midea Xtreme Graphite AG16Graph-09N8D0-I/09N8D0-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τεχνολογία Inverter Quattro Η αποκλειστική τεχνολογία Inverter..
599,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 483,06€
Gree Icon GRC-101QI/KIC-N5/GRCO-101QI/KIC-N5 Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+++
ΚλιματιστικάΠεριγραφή 3D Swing Air Flow Χάρη στην δυνατότητα οριζόντιας αλλά κα..
479,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 386,29€




