Κλιματιστικά - Midea Gaia 09HRFN8-I/09HRFN8-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με WiFi
- Κατασκευαστής: MIDEA
- Κωδικός Προϊόντος: Midea Gaia 09HRFN8-I
- Διαθεσιμότητα: 2-3 Ημέρες
- 949,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 765,32€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
O²Fresh Air Exchange
Το Υβριδικό σύστημα εισαγωγής οξυγόνου εξασφαλίζει την κυκλοφορία φρέσκου αέρα στο χώρο.
Με την τεχνολογία Micro-positive Pressure ο καθαρός αέρας εισέρχεται από έξω προς τα μέσα, με το φίλτρο HEPA 13 αφαιρείται στο 99,95% της σκόνη και των σωματιδίων και αναμειγνύεται με τον δροσερό αέρα εσωτερικού χώρου.
TwinFlap
Τα κλιματιστικά Gaia διαθέτουν την καινοτομική περσίδα TwinFlap, η οποία διαθέτει 6.977 μικρο-οπές για καλύτερη διασπορά του αέρα. Οι επαναστατικές διάτρητες περσίδες μπορούν να επιβραδύνουν, να ανακατευθύνουν και να διασκορπίζουν τα κρύα ρεύματα του αέρα, προσφέροντάς σας πολλαπλά επίπεδα δροσιάς και άνεσης.
Αποστείρωση 56°C
Σε αντίθεση με την κανονική λειτουργία αυτοκαθαρισμού, στη λειτουργία αποστείρωσης 56°C ο εναλλάκτης θερμότητας θερμαίνεται στους 56°C για 30 λεπτά, σκοτώνοντας έτσι έως και το 99,9% των βακτηρίων μετά από δύο μόνο κύκλους χρήσης.
Τεχνολογία UVC
Η τεχνολογία αποστείρωσης UVC χρησιμοποιεί κυρίως το βαθύ υπεριώδες φως UVC για την ακτινοβολία μονοκύτταρων μικροοργανισμών, των οποίων καταστρέφει άμεσα τη δομή του DNA και του RNA στα ζωντανά σώματά τους, έτσι ώστε οι μικροοργανισμοί να χάνουν την ικανότητά τους να αναπαράγονται και επιτυγχάνουμε το αποτέλεσμα της πλήρους αποστείρωσης.
GEAR Function
Τα κλιματιστικά Midea προσφέρουν τρεις επιλογές λειτουργίας 50%, 75% και 100%. Μπορείτε να επιλέξετε ένα χαμηλότερο επίπεδο λειτουργίας ώστε να μειώσετε την κατανάλωση τη ενέργειας.
Φίλτρο H13 HEPA
Φιλτράρει αποτελεσματικά σκόνη, τρίχες κατοικιδίων, ακάρεα και άλλους επιβλαβείς μικροοργανισμούς, διατηρώντας την ατμόσφαιρα καθαρή.
Ασύρματος Έλεγχος Wi-Fi
Η εφαρμογή MideaAIR προεκτείνει τις δυνατότητες του τηλεχειριστηρίου για το κλιματιστικό σας, καθώς σας επιτρέπει να το ενεργοποιείτε όταν βρίσκεστε μακριά από το σπίτι και να ελέγχετε το επίπεδο υγρασίας μεταξύ 30%-90%. Επίσης, ενεργοποιεί τη λειτουργία Active Clean της συσκευής και σας επιτρέπει να προσωποποιήσετε τις ρυθμίσεις του κλιματιστικού κατά τη διάρκεια του ύπνου σας.
Ενεργειακή απόδοση
Το κλιματιστικό ανήκει στην ενεργειακή κλάση A+++, στην ψύξη και στην ενεργειακή κλάση A++ στη θέρμανση (μέση ζώνη). Η ενεργειακή κλάση μετριέται σε μια χρωματική κλίμακα επτά βαθμίδων από Α+++ έως D, με την κλάση Α+++ να είναι η αποδοτικότερη, ενώ αντίθετα η κλάση D, η ελάχιστα αποδοτική.
Επιπλέον υπάρχουν οι δείκτες SEER και SCOP, οι οποίοι απεικονίζουν ρεαλιστικότερα την πραγματική ενεργειακή απόδοση των κλιματιστικών.
- SEER (Εποχιακός βαθμός ενεργειακής απόδοσης) αντιπροσωπευτικός για ολόκληρη την εποχή ψύξης.Ορίζεται ως λόγος της ετήσιας απαιτούμενης ψύξης προς την ετήσια κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (η ετήσια κατανάλωση ψύξης βασίζεται σε 350 ώρες λειτουργίας). Ενδεικτικά για ένα κλιματιστικό Α κλάσης και άνω ο δείκτης SEER είναι από 5.10w/w μονάδες και πάνω.
- SCOP (Εποχιακός συντελεστής απόδοσης) αντιπροσωπευτικός για ολόκληρη την εποχή θέρμανσης.Ορίζεται ως λόγος της ετήσιας απαιτούμενης θέρμανσης προς την ετήσια κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (η ετήσια κατανάλωση θέρμανσης βασίζεται σε 1400 ώρες λειτουργίας). Ενδεικτικά για ένα κλιματιστικό Α κλάσης και άνω ο δείκτης SCOP είναι από 3.40w/w μονάδες και πάνω.
Κατασκευαστής
Midea
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | 9000 BTU |
| Ισχύς Θέρμανσης | 11000 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Ισχύς Ψύξης | A+++ |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 9,2 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | A++ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4,6 W/W |
| Κατανάλωση Ψύξης | 99 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 761 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Wi Fi | ΝΑΙ |
| Ιονιστής | ΝΑΙ |
| Φίλτρα Αέρα | ΟΧΙ |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | ΝΑΙ |
| Γενικά Χαρακτηριστικά | |
| Χρώμα | ΛΕΥΚΟ - ΓΚΡΙ |
| Διαστάσεις | |
| Εσωτερικής | 100 cm |
| Ύψος Εσωτερικής Μονάδας | 33,5 cm |
| Βάθος Εσωτερικής Μονάσας | 21,2 cm |
| Μήκος Εξωτερικής Μονάδας | 76,5 cm |
| Ύψος Εξωτερικής Μονάδας | 55,5 cm |
| Βάθος Εξωτερικής Μονάδας | 30,3 cm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 54 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 61 dB |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ, MIDEA
Panasonic Etherea CS-Z25ZKEW/CU-Z25ZKE Inverter Κλιματιστικό 9000 BTU A+++/A+++ WiFi nanoe X
Panasonic Etherea Z – Έξυπνο Κλιματιστικό για Καθαρό, Άνετο & Φιλόξενο Σπίτι ..
919,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 741,13€
Panasonic BZ CS-BZ25ZKE/CU-BZ25ZKE Inverter Κλιματιστικό 9000 BTU A+++/A+++
Η σειρά BZ της Panasonic αποτελεί μια ολοκληρωμένη πρόταση κλιματισμού που συνδυάζει κομψό..
560,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 451,61€
Comfee AF-09HRDN8 Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+++
Κλιματιστικά ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ ΟΙΚΙΑΚΟΣ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ COMFEE Απαλή φροντίδα που μπορείτε να βασιστ..
379,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 305,65€
Fujitsu Eco Series KN ASEH09KNCA/AOEH09KNCA Inverter 9000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά Η σειρά Fujitsu Series KN διαθέτει κομψή και smart σχεδίαση . Η κομψή σκίαση & ο..
619,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 499,19€
Fujitsu Standard KM ASYG12KMCE/AOG12KMCC Inverter 12000 BTU A++/A+++
Κλιματιστικά Ο λεπτός και τετραγωνισμένος σχεδιασμός επιτυγχάνεται χάρη στον εναλλάκτη πυκνής πολ..
819,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 660,48€
Midea Black Crystal AG16Black-09NXD6-I / 09NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με Ιονιστή και WiFi
Κλιματιστικάκλιματιστικα Περιγραφή Τεχνολογία Inverter Quattro Η αποκλειστική τεχ..
759,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 612,10€
Daikin comfora FTXP25M/PXP25N Inverter 9000 BTU A++/A++
ΚλιματιστικάH σειρά FTXP-M της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερικές μονάδ..
769,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 620,16€
Daikin Sensira FTXF25E/RXF25E Inverter 9000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά H σειρά FTXF-E της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερ..
585,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 471,77€








