Fujitsu Standard KM ASYG12KMCE/AOG12KMCC Inverter 12000 BTU A++/A+++
- Κατασκευαστής: FUJITSU
- Κωδικός Προϊόντος: Fujitsu Standard KM ASYG12KMCE/AOG12KMCC Inverter 12000 BTU
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο
- 819,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 660,48€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
Ο λεπτός και τετραγωνισμένος σχεδιασμός επιτυγχάνεται χάρη στον εναλλάκτη πυκνής πολλαπλής διέλευσης και τον υψηλής αποδοτικότητας ανεμιστήρα.
- Υψηλή απόδοση και εξοικονόμηση ενέργειας
Η υψηλή απόδοση επιτυγχάνεται χάρη στον εναλλάκτη θερμότητας σχήματος Λ (λάμδα) , τον ανεμιστήρα μεγάλης απόδοσης και το νέο ψυκτικό υγρό.
- Άνετη παροχή αέρα και αθόρυβη λειτουργεία
Η μεγάλη περσίδα και η νέα δομή σιοχέτευσης του αέρα δημιουργούν μια ομοιόμορφη παροχή σε όλο τον χώρο , διατηρόντας παράλληλα χαμηλά επίπεδα θορύβου.
- Φίλτρο με απόσταγμα κατεχνίτης μήλου
Απόλυτα καθαρή ατμόσφαιρα στον χώρο , χάρη στο φίλτρο με απόσταγμα κατεχνίτης μήλου το οποίο με τη βοήθεια στατικού ηλεκτρισμού εγκλωβίζει τη λεπτή σκόνη , τους αόρατους σπόρους μούχλας και τους παθογόνους μικροοργανισμούς, που αδρανοποιούνται στη συνέχεια από πολυφαινόλη που εμπεριέχεται στο απόσταγμα των μήλων , με το οποίο είναι εμποτιμσένο.
- Οικονομική λειτουργεία
Η θερμοκρασία ρύθμισης αυξάνεται ή μειώνεται αυτόματα κατά 1ο C . Η ρύθμιση του θερμοστάτη προσαρμόζεται αυτόματα ανάλογα με τη θερμολρασία του χώρου , ώστε να αποφευχθεί η περιττή ψύξη ή θέρμανση .
- Λειτουργεία ισχύος
Στη λειτουργεία υψηλής ισχύος , ο συμπιεστής λειτουργεί στη μέγιστη ταχύτητα για 20 λεπτά ώστε να εξασφαλίζεται ισχυρή παροχή αέρα . Ψύχει ή θερμαίνει γρήγορα τον χώρο στην επιθυμητή θερμοκρασία παρέχοντας υψηλά επίπεδα άνεσης .
- Έξυπνος απομακρυσμένος έλεγχος
Ελέξτε το κλιματιστικό σας , όπου και όποτε θέλετε , μεσω smartphone ή tablet.
- Χρονοδιακόπτης ON - OFF
Δυνατότητα προγραμματισμού χρονικών παραθύρων ON/OFF & OFF/ON βάσει των αναγκών .
- Φίλτρο ιόντων αργύλου (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ)
Το φίλτρο Silver ion συμβάλλει στη διατήρηση του εσωτερικού αέρα απαλλαγμένου από ιούς , βακτήρια και μούχλα , διασπώντας και αποτρέποντας την ανάπτυξη των μικροοργανισμών και βακτηριδίων .
- Αισθητήρας ανθρώπινης παρουσίας
Ο αισθητήρας ανθρώπινησ παρουσίας παρακολουθεί τις κινήσεις των ατόμων στον χώρο και λειτουργεί το κλιματιστικό σε χαμηλότερη ισχύ όταν φεύγουν . Όταν επιστρέφουν στο δωμάτιο , επιστρέφει αυτόματα στην προηγούμενη ρύθμιση.
- Κινούμενα πάνω/κάτω πτερύγια
Αυτόματη κίνηση των πτερυγίων ροής πάνω / κάτω.
- Αυτόματη ρύθμιση της ροής του αέρα
Η ροή ρυθμίζεται αυτόματα από τον μικρουπολογιστή σύμφωνα με τις θερμοκρασιακές ανάγκες του χώρου.
- Αυτόματη επανεκκίνηση
Με την επαναφορά της παροχής του ρεύματος μετά από προσωρινή διακοπή , το κλιματιστικό ξεκινά αυτόματα με τις ίδιες ρυθμίσεις που είχε πριν.
- Χρονοδιακόπτης ύπνου
Με βάση τον χρόνο λειτουργείας , ο μικρουπολογιστής αλλάζει σταδιακά τη θερμοκρασία επιλογής για άνεση στον ύπνο.
- Ένδειξη φίλτου
Υπενθυμίζει την ανάγκη καθαρισμού του φίλτρου
- Πλενόμενη μετώπη
Αφαιρούμενη και πλενόμενη μετώπη
Ψυκτικό μέσο R32 με μειωμένο ενεργειακό αποτύπωμα
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | |
| Ισχύς Θέρμανσης | 9554 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 7,4 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | Α+++ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4,1 W/W |
| Κατανάλωση Ψύξης | 118 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 819 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Wi Fi | ΟΧΙ |
| Ιονιστής | ΟΧΙ |
| Φίλτρα Αέρα | ΟΧΙ |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | ΝΑΙ |
| Διαστάσεις | |
| Μήκος Εσωτερικής Μονάδας | 83,4 cm |
| Ύψος Εσωτερικής Μονάδας | 27 cm |
| Βάθος Εσωτερικής Μονάσας | 22,2 cm |
| Μήκος Εξωτερικής Μονάδας | 66,3 cm |
| Ύψος Εξωτερικής Μονάδας | 54,1 cm |
| Βάθος Εξωτερικής Μονάδας | 29 cm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 55 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 61 dB |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, κλιματιστικα, ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ, FUJITSU, 9000
Comfee AF-09HRDN8 Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+++
Κλιματιστικά ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ ΟΙΚΙΑΚΟΣ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ COMFEE Απαλή φροντίδα που μπορείτε να βασιστ..
379,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 305,65€
Midea Xtreme Line AG2Line-09NXD0-I/AG2Line-09N8D0-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+++ με WiFi
ΚλιματιστικάΠΕΡΙΓΡΑΦΗ Το κλιματιστικό Xtreme Line AG2Line-09NXD0-I/AG2Line-09N8D0-O της..
529,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 426,61€
Midea Gaia 09HRFN8-I/09HRFN8-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με WiFi
ΚλιματιστικάΠΕΡΙΓΡΑΦΗ O²Fresh Air Exchange Το Υβριδικό σύστημα εισαγωγής οξυγ..
949,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 765,32€
Midea Xtreme Graphite AG16Graph-09N8D0-I/09N8D0-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τεχνολογία Inverter Quattro Η αποκλειστική τεχνολογία Inverter..
599,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 483,06€
Midea All Easy Pro AEP2-09NXD6-I / AEP2-09NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τα κλιματιστικά Midea κατασκευάστηκαν για να σας κάνουν να αγαπήσετε ..
699,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 563,71€
Daikin Sensira FTXF25E/RXF25E Inverter 9000 BTU A++/A+
Κλιματιστικά H σειρά FTXF-E της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερ..
585,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 471,77€
Gree Icon GRC-101QI/KIC-N5/GRCO-101QI/KIC-N5 Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+++
ΚλιματιστικάΠεριγραφή 3D Swing Air Flow Χάρη στην δυνατότητα οριζόντιας αλλά κα..
479,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 386,29€

