Κλιματιστικά - Daikin Sensira FTXF25E/RXF25E Inverter 9000 BTU A++/A+
- Κατασκευαστής: DAIKIN
- Κωδικός Προϊόντος: Daikin Sensira FTXF25E/RXF25E Inverter 9000 BTU A++/A+
- Διαθεσιμότητα: Προπαραγγελία
- 585,00€
- Χωρίς ΦΠΑ: 471,77€
Διαθέσιμες Επιλογές
Κλιματιστικά
H σειρά FTXF-E της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερικές μονάδες με ενσωματωμένες τις πλέον προηγμένες τεχνολογίες Inverter. Με ψυκτικό υγρό R32, WiFi ready και Αθόρυβη λειτουργία έως και 21 dBA θα φροντίσει για σας να αισθανθείτε άνετα σε ένα υπέροχο κλίμα στο σπίτι σας, το χειμώνα ή το καλοκαίρι.
-
Εξοικονόμηση ενέργειας κατά τη λειτουργεία αναμονής
Ελαττώνει την κατανάλωση ρεύματος κατά περίπου 80% κατά τη λειτουργεία σε κατάσταση αναμονής
-
Inverter
Οι συμπιεστέσ inverter προσαρμόζουν συνεχώς την ταχύτητα του συμπιεστή στις απαιτήσεις . Οι λιγότερες εκκινήσεις και τα σταματήματα που καταναλώνουν ενέργεια έχουν ως αποτέλεσμα την μείωση την μειωμένη κατανάλωση ενέργειας έως 30% και περισσότερο σταθερές θερμολρασίες .
-
Οικονομική λειτουργία:
Μειώνει την κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος επιτρέποντας έτσι τη χρήση άλλων συσκευών που απαιτούν μεγάλη κατανάλωση ρεύματος. Με τη λειτουργία αυτή επιτυγχάνεται επίσης εξοικονόμηση ενέργειας.
-
Πρόγραμμα ευχάριστης ατμόσφαιρας:
Εξασφαλίζει λειτουργία χωρίς ρεύματα, εμποδίζοντας την απευθείας παροχή ζεστού ή ψυχρού αέρα στο σώμα.
-
Αθόρυβη λειτουργία εσωτερικής μονάδας:
Το κουμπί ”silent” (Αθόρυβη λειτουργία) του τηλεχειριστηρίου μειώνει την ηχητική στάθμη λειτουργίας της εσωτερικής μονάδας κατά 3dB(A).
-
Μόνο ανεμιστήρα
Η μονάδα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ανεμιστήρας, παρέχοντας αέρα χωρίς θέρμανση ή ψύξη.
-
Διαβαθμίσεις ρύθμισης ταχύτητας ανεμιστήρα (5 βημάτων):
Επιτρέπει την επιλογή των διαφόρων ταχυτήτων του ανεμιστήρα.
-
Ισχυρή λειτουργία
Μπορεί να επιλεγεί για ταχεία θέρμανση ή ψύξη αφού κλείσετε το πρόγραμμα ισχυρής λειτουργίας, η μονάδα επιστρέφει στην προεπιλεγμένη λειτουργία.
-
Αυτόματη εναλλαγή ψύξης - θέρμανσης
Επιλέγει αυτόματα προγράμματα θέρμανσης ή ψύξης ώστε να επιτευχθεί η θερμολρασία που έχετε επιλέξει
-
Ευχάριστη λειτουργία ύπνου
Ρυθμική διακύμανση της θερμοκρασίας που δημιουργεί ακόμη πιο ευχάριστο περιβάλλον.
-
Αυτόματη κατακόρυφη κίνηση πτερυγίων
Δυνατότητα επιλογής αυτόματης κατακόρυφης κίνησης των πτερυγίων εξόδου αέρα για ομοιόμορφη διανομή αέρα και θερμοκρασίας σε όλο το δωμάτιο
-
Αυτόματη ρύθμιση ταχύτητας ανεμιστήρα
Επιλέγει αυτόματα την απαραίτητη ταχύτητα ανεμιστήρα για να επιτευχθεί ή να διατηρηθεί η θερμοκρασία που έχετε προεπιλέξει.
-
Διαβαθμίσεις ρύθμισης ταχύτητας ανεμιστήρα
Επιτρέπει την επιλογή των διαφόρων ταχυτήτων του ανεμιστήρα.
-
Πρόγραμμα αφύγρανσης
Επιτρέπει τη μείωση των επιπέδων υγρασίας χωρίς διακυμάνσεις στη θερμοκρασία του χώρου.
-
Φίλτρο αέρα
Κατακρατεί αιωρούμενα σωματίδια σκόνης εξασφαλίζοντας σταθερή παροχή καθαρού αέρα.
-
24ωρος χρονοδιακόπτης
Μπορεί να ρυθμιστεί για να εκκινείται η λειτουργία οποιαδήποτε στιγμή κατά τη διάρκεια μιας περιόδου 24 ωρών
-
Τηλεχειριστήριο υπερύθρων
Ξεκινά, σταματά και ελέγχει το κλιματιστικό μηχάνημα από απόσταση.
-
Αυτόματη επανεκκίνηση
Μετά από διακοπή ρεύματος η μονάδα τίθεται ξανά σε λειτουργία αυτόματα στις αρχικές ρυθμίσεις.
-
Αυτοδιαγνωστικός έλεγχος
Απλουστεύει τη διαδικασία συντήρησης με την ένδειξη σφαλμάτων ή δυσλειτουργιών του συστήματος.
-
Online ελεγκτής WiFi (προαιρετικό):
Ελέγχετε την εσωτερική σας μονάδα από οποιαδήποτε τοποθεσία μέσω smart phone, φορητού υπολογιστή, Η/Υ, tablet ή οθόνης αφής.
Ψυκτικό υγρό R32:
-
Μέσω της επιλογής ενός προϊόντος R-32 μειώνονται οι περιβαλλοντικές επιδράσεις κατά 68% σε σύγκριση με το R-410A και επιτυγχάνεται χαμηλότερη κατανάλωση ρεύματος χάρη στην υψηλή ενεργειακή απόδοση.
| Απόδοση Btu/h | |
| Ισχύς Ψύξης | 8530 BTU |
| Ισχύς Θέρμανσης | 9553 BTU |
| Ενεργειακή κλάση | |
| Ισχύς Ψύξης | Α++ |
| Βαθμός Απόδοσης Ψύξης (SEER) | 6,5 W/W |
| Ισχύς Θέρμανσης | Α+ |
| Βαθμός Απόδοσης Θέρμανσης (SCOP) | 4,11 W/W |
| Κατανάλωση Ψύξης | 135 kWh/y |
| Ετήσια κατανάλωση Θέρμανσης | 818 kWh/y |
| Δυνατότητες & Λειτουργίες | |
| Χρονοδιακόπτης | ΝΑΙ |
| Wi Fi | ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ |
| Ιονιστής | ΟΧΙ |
| Φίλτρα Αέρα | ΝΑΙ |
| Οικολογικό Ψυκτικό Υγρό (R32) | ΝΑΙ |
| Αφύγρανση | ΝΑΙ |
| Αυτόματη Επανεκκίνηση | ΝΑΙ |
| Ανεμιστήρας | ΝΑΙ |
| Γενικά Χαρακτηριστικά | |
| Χρώμα | ΛΕΥΚΟ |
| Διαστάσεις | |
| Μήκος Εσωτερικής Μονάδας | 77 cm |
| Ύψος Εσωτερικής Μονάδας | 28,6 cm |
| Βάθος Εσωτερικής Μονάσας | 22,5 cm |
| Μήκος Εξωτερικής Μονάδας | 65,8 cm |
| Ύψος Εξωτερικής Μονάδας | 55 cm |
| Βάθος Εξωτερικής Μονάδας | 27,5 cm |
| Ισχύς Θορύβου | |
| Εσωτερικής Μονάδας | 54 dB |
| Εξωτερικής Μονάδας | 60 dB |
| Εγγύηση | |
| Επιμέρους Εγγύηση Κατασκευαστή | 5 χρόνια σε όλα τα ηλεκτρικά και μηχανικά μέρη, 5 χρόνια στον Συμπιεστή |
Ετικέτες: Κλιματιστικά, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ, DAIKIN
Panasonic Etherea CS-Z25ZKEW/CU-Z25ZKE Inverter Κλιματιστικό 9000 BTU A+++/A+++ WiFi nanoe X
Panasonic Etherea Z – Έξυπνο Κλιματιστικό για Καθαρό, Άνετο & Φιλόξενο Σπίτι ..
919,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 741,13€
Panasonic BZ CS-BZ25ZKE/CU-BZ25ZKE Inverter Κλιματιστικό 9000 BTU A+++/A+++
Η σειρά BZ της Panasonic αποτελεί μια ολοκληρωμένη πρόταση κλιματισμού που συνδυάζει κομψό..
560,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 451,61€
Comfee AF-09HRDN8 Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A++/A+++
Κλιματιστικά ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ ΟΙΚΙΑΚΟΣ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ COMFEE Απαλή φροντίδα που μπορείτε να βασιστ..
379,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 305,65€
Fujitsu Standard KM ASYG12KMCE/AOG12KMCC Inverter 12000 BTU A++/A+++
Κλιματιστικά Ο λεπτός και τετραγωνισμένος σχεδιασμός επιτυγχάνεται χάρη στον εναλλάκτη πυκνής πολ..
819,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 660,48€
Gree Pular GRC/GRCO-101QI/KPL-N6 inverter 9000 BTU A++/A+++ με WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Το κλιματιστικό Pular της εταιρείας Gree με ματ σχεδιασμό ιδ..
485,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 391,13€
Daikin comfora FTXP25M/PXP25N Inverter 9000 BTU A++/A++
ΚλιματιστικάH σειρά FTXP-M της Daikin προσφέρει υψηλής απόδοσης εσωτερικές και εξωτερικές μονάδ..
769,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 620,16€
Midea Gaia 09HRFN8-I/09HRFN8-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με WiFi
ΚλιματιστικάΠΕΡΙΓΡΑΦΗ O²Fresh Air Exchange Το Υβριδικό σύστημα εισαγωγής οξυγ..
949,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 765,32€
Midea All Easy Pro AEP2-09NXD6-I / AEP2-09NXD6-O Κλιματιστικό Inverter 9000 BTU A+++/A++ με Ιονιστή και WiFi
ΚλιματιστικάΠεριγραφή Τα κλιματιστικά Midea κατασκευάστηκαν για να σας κάνουν να αγαπήσετε ..
699,00€ Χωρίς ΦΠΑ: 563,71€


